Spływ kajakowy po Dunajcu.

spływ Dunajcem

Co powinieneś zrobić, jeśli zgubisz się podczas spływu kajakowego?

Na początek krótki spływ kajakowy, czyli całodzienny. W tym wariancie trwa to od kilku godzin do maksymalnie jednego dnia. Kiedy zorganizować taką przygodę? Najlepiej między kwietniem a październikiem. W pozostałych miesiącach można również popływać kajakiem. Trzeba się jednak liczyć z niższymi temperaturami i innymi utrudnieniami. Na przykład opady śniegu.

Opcjonalnie: Możliwość spływu pod okiem instruktora kajakarstwa górskiego lub odbycia szkolenia z kajakarstwa górskiego pod okiem doświadczonego instruktora (mistrz Polski w kajakarstwie górskim). Sprzęt posiada niezbędne certyfikaty i atesty

Aniu nie bój się, to jest zupełnie rzadka sytuacja ekstremalna, kiedy masz męża i dzieci w innym województwie i nie możecie jechać razem na wakacje, bo będą w różnych terminach. I jak bardzo zależy ci na wakacjach z ciotkami i wujkami, teraz może być czas, aby zmienić swoje życie i ustalić priorytety.

Jakie przedmioty są niezbędne podczas spływów kajakowych?

Bardzo stabilne kajaki nadmuchiwane do raftingu po górskich rzekach. Nie mają prawie żadnej osłony i żeby dostać się do wody trzeba z niej wyskoczyć :) Polecane dla osób, które nie mają doświadczenia z kajakami lub boją się wywrócić.

Nasze kajaki to kajaki jedno- i dwuosobowe (polietylenowe) oraz 2-3 osobowe pneumatyczne (nadmuchiwane), polecane osobom, które nigdy wcześniej nie miały styczności z kajakarstwem. Nasze wypożyczalnie kajaków wyposażone są w komfort i wysokiej jakości sprzęt, dzięki czemu spływ Dunajcem to bezpieczna i niepowtarzalna przygoda.

Przede wszystkim do komfortowego spływu polecamy odzież sportową. W cieplejsze dni najlepszym ubraniem są szorty i T-shirt. W chłodniejsze dni możesz zamienić się w spodnie dresowe i bluzę z długim rękawem. Podczas spływu kajakowego warto również założyć obuwie – specjalistyczne buty do wody, trampki lub sandały. Podczas spływu fale Dunajca mogą lekko zmoczyć ubranie, dlatego warto zabrać ze sobą ręczniki na zmianę, ubrania i bieliznę. Zalecamy również pozostawienie swoich rzeczy w autobusie firmowym podczas podróży. Rzeczy zostaną odebrane po wycieczce.

Co można zobaczyć podczas spływu kajakowego Dunajcem?

Przełom Dunajca to wyjątkowe miejsce z pięknymi widokami, które warto uwiecznić. Podczas spływu Dunayets będzie dogodny moment na pamiątkowe zdjęcie, więc możesz mieć ze sobą mały aparat fotograficzny lub telefon komórkowy, pod warunkiem, że są w wodoszczelnym pojemniku. Należy zaznaczyć, że uczestnicy zabierają sprzęt elektroniczny do kajaka na własną odpowiedzialność! To samo dotyczy innych spraw prywatnych.

Spływ Przełomem Dunajca kajakiem lub pontonem to jedna z obowiązkowych atrakcji turystycznych Pienin. Spływy kajakowe lub rafting to przede wszystkim samodzielne pływanie, a jednocześnie świetna zabawa i adrenalina. Największą zaletą tej atrakcji jest pełna dowolność w doborze orszaku, wybór większego pontonu lub mniejszego kajaka oraz dowolność wyboru prędkości wody i liczby przystanków po drodze. W naszych wypożyczalniach zapewniamy Państwu sprzęt najwyższej jakości, bezpieczeństwa i komfortu.

Przełom Dunajca to wyjątkowe miejsce z pięknymi widokami, które warto uwiecznić. Podczas spływu kajakowego Dunajcem będzie okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Warto więc zabrać ze sobą aparat kompaktowy lub telefon komórkowy. W związku z zagrożeniem zamoczenia sprzętu elektronicznego podczas spływu Dunajets zapewniamy naszym klientom wodoodporne pojemniki i akcesoria. Należy zaznaczyć, że uczestnicy przewożą sprzęt elektroniczny na kajakach na własną odpowiedzialność! To samo dotyczy innych spraw prywatnych.