Kantor Kryptowalut zalety i wady.

kantor kryptowalut

Kantor kryptowalut

Spieniężyć kryptowalutę można na kilka sposobów: znaleźć kupca na giełdzie, sprzedać ją i zlecić wypłatę środków na konto bankowe lub kartę albo skorzystać ze stacjonarnego kantora kryptowalut, jakim jest bitomat. To ostatnie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści: pozwala zrealizować transakcję bez udziału osób trzecich, szybko, wygodnie i od razu w gotówce!

Czym jest i jak działa stacjonarny kantor kryptowalut?

Stacjonarny kantor kryptowalut (bitomat) to urządzenie bardzo podobne do bankomatu, z tą różnicą że obsługuje transakcje w cyfrowych nominałach. Umożliwia sprzedaż i kupno kryptoaktywów w pełni anonimowo (do pewnego limitu) i za gotówkę. By z niego skorzystać, wystarczy mieć przy sobie smartfon, numer portfela kryptowalutowego i banknoty w walucie fiat (niezbędne do kupna). Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Transakcja sprowadza się do wykonania kilku czynności opartych na wyborze jednej z dostępnych opcji wyświetlanych na ekranie urządzenia. Całość trwa od kilku do kilkunastu minut i kończy się otrzymaniem gotówki do ręki lub pojawieniem się zakupionego krypto w portfelu.

Jak wymienić/kupić krypto w stacjonarnym kantorze kryptowalut?

Proces jest bardzo prosty. Na początek trzeba wskazać, czy usługa dotyczyć będzie sprzedaży czy kupna kryptowaluty. Następnie należy zapoznać się z regulaminem i go zaakceptować oraz potwierdzić, czy jest się obywatelem UE czy też nie. Dalej trzeba podać kwotę, za jaką zamierzamy sprzedać kryptowalutę (dotyczy wypłat), zeskanować kod QR portfela, włożyć do podajnika banknoty (dotyczy kupna krypto), odebrać potwierdzenie i cierpliwie poczekać na finalizację transakcji. W przypadku sprzedaży zakończy się ona wydaniem wcześniej określonej kwoty. I to wszystko.

O czym trzeba pamiętać?

Jest kilka kwestii, o których warto wspomnieć w kontekście realizowania transakcji w stacjonarnym kantorze kryptowalut. Pierwsza z nich to fakt, że urządzenia obsługują wybrane nominały, najczęściej Bitcoin (BTC) i/lub Ripple (XRP). A to oznacza, że chcąc wypłacić inną walutę, najpierw należy ją przeliczyć (przekonwertować) na tę dostępną. Bez większych trudności zrobisz to, posiłkując się konwerterem online. Druga sprawa – minimalna kwota wypłaty to z reguły 100 zł. Po trzecie, za skorzystanie z usługi pobierana jest prowizja i opłata sieciowa według stawek operatora. I na koniec – wypłaty można dokonać z zachowaniem pełnej anonimowości, o ile nie przekroczy się wskazanego limitu na jedną transakcję. W przypadku emoney24 wynosi on do 1000 € (ok. 4500 PLN) na jedną operację.

Gdzie znajdziesz stacjonarny kantor kryptowalut?

Stacjonarne kantory kryptowalut (bitomaty) znajdziesz w dużych miastach. W zależności od twojego miejsca zamieszkania, sprawdź, gdzie mieści się najbliższy. Potrzebny adres najszybciej uzyskasz, wpisując w okno wyszukiwarki frazę: „nazwa miasta + bitomat”, np. „Zakopane bitomat”.

Wypłata krypto w stacjonarnym kantorze kryptowalut a korzyści dla ciebie

Podsumowując, wypłata/kupno cyfrowej waluty w stacjonarnych kantorach kryptowalut to najlepsze możliwe rozwiązanie, jeśli zależy ci, by proces przebiegł, szybko, wygodnie i bez udziału osób trzecich. Wszystko odbywa się w bezpieczny sposób, na Twoich zasadach i w pełni anonimowo. Środki można spieniężyć bez konieczności podawania danych osobowych, zakładania konta, weryfikacji tożsamości. Nie trzeba wcześniej zlecać przelewu na konto bankowe/kartę i czekać na jego zaksięgowanie. Całość wymaga minimum formalności, trwa dosłownie chwilę i kończy się otrzymaniem gotówki do ręki.