Spędź wielkanoc w Szczyrku.

wielkanoc w Szczyrku

Wielkanoc Szczyrk

Przedświąteczna bieganina potrafi skutecznie odebrać radość z cieszenia się tym wyjątkowym czasem. Nie dziwi zatem, że coraz więcej osób rezygnuje ze spędzania świąt w domu na rzecz wyjazdów, które gwarantują ciszę, spokój i więcej wolnego dla siebie i rodziny. Jeśli i wy w tym roku planujecie gdzieś pojechać na Wielkanoc, Szczyrk może stać się tym miejscem, które stworzy wam idealne warunki do wypoczynku. Z jakich atrakcji można skorzystać w mieście i co obejmują pakiety specjalne przygotowane na tę okazję przez właścicieli obiektów noclegowych?

Wielkanoc w Szczyrku – czas dobrej zabawy i odpoczynku

Kilkudniowy pobyt w Szczyrku to doskonała okazja, by zażyć ruchu na świeżym powietrzu. A cóż może być lepszego niż piesze wycieczki po górach, zwłaszcza wczesną wiosną, gdy przyroda powoli budzi się do życia? Dostępność i różnorodność tras jest naprawdę duża, więc każdy, nawet osoby ze słabszą kondycją, znajdą odpowiednie do swoich możliwości. Chyba że wolicie zwiedzanie – wtedy dobrą alternatywą będzie wycieczka po mieście, a trzeba przyznać, że godnych uwagi miejsc w Szczyrku nie brakuje.

Gdzie warto się wybrać? Możecie przejść się deptakiem nad Żylicą i zatrzymać w jednej ze znajdujących tuż przy ścieżce restauracji, by zjeść coś pysznego. Potem polecamy odwiedzić kompleks Skalite i mieszczący się nieopodal amfiteatr. Mnóstwo niezapomnianych wrażeń zapewni także wyjazd kolejką na Skrzyczne, czyli najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Ponadto warto odwiedzić Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła – drewniany zabytkowy kościół o konstrukcji zrębowej, wzniesiony w latach 1797-1800, którego wnętrze zachwyca późnobarokowym przepychem. Miłośnikom sztuki z kolei rekomendujemy wizytę w Bator Art Gallery. To prywatna galeria sztuki współczesnej, w której zbiorach znajdują się m.in. grafiki, rzeźby, prace malarskie czy dzieła ze szkła artystycznego.

Jeśli na wyjazd wybieracie się z dziećmi, nie zapomnijcie o atrakcjach dla nich. Dzięki temu unikniecie nudy i zyskacie dla siebie trochę więcej wolnego czasu. Dzieciom mnóstwo frajdy zapewni wizyta np. w Szyszka Park, gdzie znajdują się: wioska linowa, karuzela drzewna oraz góral golf, lub na basenie. W zdecydowanej większości przypadków z basenu będziecie mogli skorzystać bezpośrednio na terenie obiektu, w jakim się zatrzymacie, albo zostanie wam bezpłatnie udostępniony w budynku obok (taką opcję zapewnia np. Meta Apartments – kompleks apartamentów na wynajem w Szczyrku, zlokalizowany tuż u podnóża góry Skrzyczne).

Do dyspozycji będziecie mieć też figloraj z basenem z suchymi piłeczkami lub pokój zabaw dla dzieci oraz plac zabaw na zewnątrz – to atrakcje, które w miejscach noclegowych są już standardem. Podobnie jak sauna, łaźnia parowa czy SPA z rozbudowaną ofertą zabiegów i masaży w kilku gwiazdkowych hotelach. Poza tym w wielu miejscach dostępne są boiska sportowe, kort tenisowy i wypożyczalnie sprzętu sportowego, gdzie można wynająć m.in. rowery czy quady i wybrać się na pełną wrażeń przejażdżkę.

Świąteczny czas może obfitować w masę rozrywek, ale równie dobrze stać się okresem pełnym wyciszenia, wspólnego leniuchowania i zacieśniania rodzinnych relacji. Jeśli nie dla was wielogodzinne spacery czy relaks w strefie wodnej, możecie po prostu posiedzieć na balkonie i nacieszyć się bliskością natury, pograć w planszówki, zorganizować wieczór filmowy albo przyrządzić coś pysznego do jedzenia (tu warto podkreślić, że większość apartamentów na wynajem w Szczyrku wyposażonych jest w wygodny aneks kuchenny).

A może jednak tradycyjna Wielkanoc w Szczyrku, ale w nieco innym wydaniu?

Spora część właścicieli miejsc noclegowych na okres świąt przygotowuje oferty specjalne, których program pozwala poczuć wyjątkową atmosferę i przeżyć ten czas wedle ogólnoprzyjętych zwyczajów. Nie inaczej jest w przypadku Wielkanocy. Najczęściej pakiet obejmuje uroczyste śniadanie, kolację, wieczory taneczne, jazzowe recitale, koncerty czy wycieczki z przewodnikiem, zwłaszcza jeśli pobyt odbywa się w miejscowości turystycznej. Nieraz w cenę wliczony jest przejazd konnym zaprzęgiem do kościoła oraz koszyczek ze święconką. By wypełnić wolny czas najmłodszym, a rodzicom dać trochę wytchnienia, przygotowuje się także ciekawe programy animacyjne np. zajęcia plastyczne, warsztaty, konkursy.

Chcecie spokojnie i na własnych warunkach spędzić Wielkanoc? Szczyrk i cała około turystyczna infrastruktura stworzą idealne ku temu warunki. Miasto tworzy mnóstwo okazji do aktywnego wypoczynku, a baza noclegowa jest tak rozległa, że bez problemu znajdziecie miejsce odpowiadające waszym potrzebom i możliwościom finansowym. Zwolennicy świąt w tradycyjnym wydaniu mogą skorzystać z pakietów specjalnych, które obfitują w masę umilających pobyt atrakcji, a osoby z mniej konserwatywnym podejściem do tematu, zaplanować czas tak, jak mają na to ochotę. Zatem nie zwlekajcie, tylko rezerwujcie miejsca, bo święta coraz bliżej!